Head EPELi liikmed!
Tore on olnud tõdeda, et ülikoolide õpilased on valinud magistri- ja muudeks töödeks pereettevõtluste teema. Nii mõnigi kord on minu poole viimasel aastal pöördutud, et jagaksin EPELi liikmeskonnaga küsitlusi.
Nüüd on kaks hea ettevalmistusega tööd Els Hurti ja Kairi Männi poolt jõudnud nii kaugele, et ma saan neid jagada palvega pereettevõtjatena vastata. Siinkohal edastame kummagi kaaskirjad ja lingid uuringule.
Mina olen Els Hurt ja lõpetan oma magistrantuuri Tartu Ülikooli majandusteaduskonnas ärijuhtimises, finantsjuhtimise suunal. Koostan lõputööd, mille raames valisin endale teemaks “Rollikonfliktide mõjud Eesti pereettevõtetes”.
Kuna alustasime koos ema ja tädiga rohkem kui 9 aastat tagasi pereettevõtlusega, siis oleme kogenud nii alustamise, tegutsemise kui lõpetamise raskusi. Ning kõike kaasnevat. Meil esines tihti rollikonflikte ja see mõjutas otseselt meie ettevõtte tööd ning omavahelisi suhteid. Praeguseks oleme firma lõpetanud ja minu jaoks oligi kõige määravamaks põhjuseks just rollikonfliktidest tulenevad mõjud. Üks hetk olin nii keerulise olukorra ees, kus tundsin, et kas ettevõte või pere. Ja valisin pere, aga soovin sisimas, et ei oleks pidanud sellise valikuni jõudma. Selle uuringu abil loodan paremini aru saada, kuidas täpselt töö- ja eraelu rollid mõjutavad meid ühises ettevõttes ning kuidas ennetada selliseid konflikte.
Usun, et teostatav uuring on kasuks ka Eesti pereettevõtete arengule.
Palun Teil osaleda ja aidata omapoolse panusega vastates küsimustikule, mille lingi leiate siit: https://docs.google.com/forms/d/1PXCuQ_7c1IObzXEQfRpTfLkpEVWrsehTLx6ll_0EyYg/edit?usp=sharing
Olen Tartu Ülikooli Pärnu kolledži ettevõtluse ja projektijuhtimise eriala kolmanda kursuse tudeng Kairi Mänd. Viin kaasuse raames läbi uuringu Eesti pereettevõtjate seas, mille eesmärk on uurida Eesti pereettevõtete põlvkondadeüleseid juhtimise üleandmise kogemusi ja väljakutseid. Selleks olen koostanud küsimustiku, millele palun Teie vastuseid. Uuringu eesmärk on selgitada pereettevõtjate visioon oma ettevõtte tulevikuks, milliseid ettevalmistusi tehakse põlvkondadeüleseks juhtimise üleandmiseks ning selgitada üleminekuplaani olemasolu ja vajalikkust. Kaasuse eesmärk on anda Eesti Pereettevõtjate Liidule soovitusi ja ettepanekuid, kuidas nad saaksid aidata pereettevõtetes vältida ja leevendada levinumaid põlvkondadeüleses juhtimise üleandmises esinevaid kitsaskohti.
Küsimustik on koostatud Tartu Ülikooli Limesurvey keskkonnas, mis on turvaline vastamiskeskkond. Küsimustikule vastamine toimub anonüümselt ning vastajate privaatsust ei rikuta.
Suur aitäh kõikidele pereettevõtjatele, kes leiavad aega küsimustikule vastamiseks!
Link küsimustikule: https://survey.ut.ee/index.php/435823?lang=et
Head vastamist!