President Kersti Kaljulaidi kohtumine EPEL’ga

86_e5a0830

President Kersti Kaljulaid kiitis kohtumisel pereettevõtetega nende kindlat ettevõtlusvormi ja rõhutas tasakaaluka majanduskeskkonna eest seismise olulisust.

3.oktoobril 2017 kohtusid Keila-Joal Eesti Pereettevõtjate Liidu liikmed Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidiga ja tutvustasid oma nägemust Eesti majanduskeskkonna muutmiseks pikaajaliselt stabiilseks.

„Iga pere vajab ennekõike turvalist ja stabiilset keskkonda, ning sama on vaja ka ühele pereettevõttele,“ ütles Eesti Pereettevõtjate Liidu (EPEL) president vandeadvokaat Aare Tark, „Stabiilsuse aluseks on lihtne ja turvaline maksu- ning pärimiskeskkond. Praegu näeme väljakutset selles, kuidas jätkata moel, et Eesti majandus oleks kestev ja jätkusuutlik mitte ainult homme ja ülehomme, vaid ka järgmise 25 aasta jooksul.“

Vabariigi President Kersti Kaljulaid sõnas, et Eesti edu saladus on olnud alates möödunud sajandi lõpust stabiilne, lihtne ja selge maksusüsteem, kuid viimasel paaril aastal tõmbama hakanud tuuled maksusüsteemi muudatuste ümber viitavad maailmavaatelisele tasakaalu kõikumisele ühiskonnas.

Pereettevõtted on Eestis Presidendi sõnul kindel ettevõtlusvorm, mis saab sellegipoolest igas kriisis valusalt pihta, ent mille pikaajaline perspektiiv ja vastumeelsus suure laenukoormuse vastu annab vastupidavuse erinevates majandustsüklites.

„Nii nagu väikeriik on tundlik maailma tõmbetuulte suhtes, on seda ka suhteliselt väikese suurusega pereettevõtted. Nad on loodud perega, oma lapsi ning lapselapsi silmas pidades. Neil puudub võimalus loobuda ja öelda, et mis seal ikka, ei tulnud välja,“ lausus Kersti Kaljulaid. „On meie ühine vastutus, et me hoiaksime oma liberaalset majanduskeskkonda, ettevõtlust mitte halvasti mõjutavat maksukeskkonda ja teeksime seda läbi tasakaalu.“